وقوع بحران درجامعه با ناهماهنگی زمانی بین تحولات جمعیتی و اقتصادی

وقوع بحران درجامعه با ناهماهنگی زمانی بین تحولات جمعیتی و اقتصادی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر گفت: ناهماهنگی زمانی بین تحولات جمعیتی، اقتصادی و اجتماعی موجب بروز بحران‌های حاد در جامعه می‌شود.


در تاریخ ۱۳۹۸/۳/۷ ساعت ۷:۴۶:۲۵ اخباررئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر گفت: ناهماهنگی زمانی بین تحولات جمعیتی، اقتصادی و اجتماعی موجب بروز بحران‌های حاد در جامعه می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شاهین‌شهر، مسعود نصری در جمع دانشجویان و استادان رشته برنامه‌ریزی فرهنگی، مطالعات فرهنگی و رسانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر با اشاره به ابلاغ سیاست‌های جدید جمعیتی توسط مقام معظم رهبری و نامگذاری هفته جمعیت، اظهار کرد: آموزش‌های لازم به خانواده‌ها و جوانان درباره باروری سالم و ضرورت رشد جمعیت باید بیش از گذشته در دستور کار دانشگاه‌ها و دستگاه‌های متولی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: آموزش به جوانان درباره سلامت و چرخه بهداشت باروری می‌تواند نقش مهمی در تحکیم کانون خانواده به عنوان یکی از ارکان مهم جامعه ایفا می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر، فرهنگ‌سازی و افزایش دانش جامعه در راستای سیاست‌های جمعیتی و نرخ باوری کلی را ضروری برشمرد و مطرح کرد: ازدواج شاد و پایدار با هدف تشکیل خانواده و فرزندآوری سالم و صالح به‌منظور داشتن جامعه‌ای جوان و پویا باید مورد توجه قرار گیرد.

نصری افزود: آموزش احکام، حقوق خانواده و بازآموزی مهارت‌های زندگی برای کاهش نرخ طلاق، استحکام بنیان خانواده و بهبود روابط میان زوجین بسیار اثرگذار است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر در سال جاری یادآور شد: تاکنون سمینار «ازدواج آسان» و کارگاه آموزشی «نحوه شاد زیستن» در واحد این واحد دانشگاهی برگزار شده است و برنامه‌ریزی برای ایجاد کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی با محوریت آموزش مهارت‌های زندگی و فرهنگ‌سازی در راستای ازدواج آسان در دستور کار قرار گرفته است. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر گفت: ناهماهنگی زمانی بین تحولات جمعیتی با تحولات اقتصادی و اجتماعی و عدم اجرای سیاست‌های مناسب همزمان با شروع تحولات جمعیتی و چاره‌اندیشی نکردن مناسب موجب بروز بحران‌های حاد در جامعه می‌شود.