راه‌اندازی مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر

راه‌اندازی مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر از راه‌اندازی مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی در این واحد دانشگاهی خبر داد.


در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۲۲ ساعت ۱۸:۴۱:۴۴ اخباربه گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شاهین‌شهر، مسعود نصری ظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر، پیاده‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب را ضروری برشمرد و خاطرنشان کرد: مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی به منظور ارائه خدمات مشاوره‌ تحصیلی به داوطلبان ادامه تحصیل و دانشجویان در دانشگاه آغاز به کار کرده است.

وی اضافه کرد: مشاوره در انتخاب رشته داوطلبان و معرفی رشته‌های تحصیلی دانشگاه به آنان برای فراهم کردن امکان ادامه تحصیل در رشته تحصیلی مورد علاقه از اهداف راه‌اندازی مرکز مشاوره در دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر عنوان کرد: در این مرکز مشاوره با استفاده از کارشناسان و استادان مجرب و با حضور مدیران گروه‌های آموزشی پاسخگویی به سؤالات تخصصی داوطلبان و دانشجویان در دستورکار قرار گرفته است.

نصری بیان کرد: بازمعرفی دستاوردهای علمی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر، اعلام شرایط و نحوه استفاده از تسهیلات مالی و وام‌های قرض‌الحسنه شهریه از دیگر اهداف مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی دانشگاه است.

وی، شناسایی نیازهای جامعه به منظور رفع مشکلات و مسائل و کمک به رونق تولید را مهم دانست و تصریح کرد: در مرکز مشاوره و هدایت تحصیلی اقبال دانشجویان و داوطلبان به ادامه تحصیل در رشته‌های مورد علاقه رصد خواهد شد و در راستای ایجاد رشته جدید برنامه‌ریزی می‌شود.

رئیس آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر متذکر شد: سال‌ جاری با اضافه‌شدن رشته‌های جدید در مقطع کارشناسی‌ارشد، کارشناسی ناپیوسته و کاردانی پیوسته تعداد رشته‌های تحصیلی در واحد شاهین‌شهر به ۴۴ رشته رسیده است.

نصری توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر اکنون دارای ۹ رشته مقطع کارشناسی ارشد، ۸ رشته کارشناسی پیوسته، ۱۴ رشته کارشناسی ناپیوسته، ۸ رشته کاردانی پیوسته و ۵ رشته کاردانی ناپیوسته است.

وی تأکید کرد: سامانه جامع اینترنتی راهنمای ثبت‌نام در سایت www.shaiau.ac.ir به‌منظور توسعه ارائه خدمات الکترونیکی به داوطلبان راه‌اندازی شده است.