داودی:  ایجاد شرایط ادامه تحصیل جوانان در کنار خانواده توسط دانشگاه آزاد اسلامی

داودی: ایجاد شرایط ادامه تحصیل جوانان در کنار خانواده توسط دانشگاه آزاد اسلامی

معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد تسهیلات رفاهی و مالی مناسب شرایط ادامه تحصیل دانشجویان در کنار خانواده را فراهم کرده است.


در تاریخ ۱۳۹۸/۵/۱۹ ساعت ۱۳:۱۲:۴۳ اخباربه گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر، سیدمسعود داودی عصر امروز در همایش مشاوره انتخاب رشته و هدایت تحصیلی در جمع داوطلبان ورود به دانشگاه با اشاره به لزوم انتخاب آگاهانه و هوشمندانه برای انتخاب دانشگاه خاطرنشان کرد: داوطلبان با آینده‌نگری دقیق می‌بایست اقدام به انتخاب رشته و دانشگاه محل تحصیل نمایند و از انتخاب‌های احساسی اجتناب کنند.

وی افزود: در انتخاب رشته توجه به علاقمندی داوطلب و همچنین شرایط اقلیمی، جغرافیایی و خانوادگی بسیار حائز اهمیت است و داوطلبان باید متناسب با شرایط فردی و اجتماعی اقدام به انتخاب صحیح رشته نمایند.

این چهره دانشگاهی با مقایسه سطح کیفی آموزشی و پژوهشی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با اعتبار بین المللی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان اسلام می‌باشد و این در حالی است که موسسات آموزشی عالی از این میزان اعتبار برخوردار نیستند.

وی اضافه کرد: در برخی موارد انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی نزدیک به خانواده، به دلیل کاهش آسیب‌ها و تحمیل هزینه گزاف به دانشجویان بسیار هوشمندانه تر از انتخاب دانشگاه روزانه دور از محل سکونت و یا موسسات آموزش عالی است.

داودی امکان استفاده از تسهیلات رفاهی و مالی مناسب به دانشجویان را فرصت مناسبی برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد برشمرد و عنوان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی امکان استفاده از وام‌های بلندمدت وزارت علوم، وام‌های قرض الحسنه بانکی، میان مدت، کوتاه مدت، تخفیف و تقسیط شهریه وجود دارد.

وی افزود: در استان اصفهان 28 واحد دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت دارد و واحد شاهین‌شهر با دارا بودن 44 رشته تحصیلی گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی به شمار می‌رود.

معاون علمی واحد شاهین‌شهر پژوهش محوری و مهارت افزاییی در دانشگاه را ضروری دانست و تصریح کرد: استفاده از اساتید مجرب با مرتبه علمی دانشیاری و استادیاری و نیز برخورداری از امکانات گسترده کتابخانه‌ای، آزمایشگاهی و کارگاهی موجب غنای علمی در واحد دانشگاهی شاهین‌شهر شده است.

وی اضافه کرد: همجواری دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر با صنایع مهم کارگاهی و استراتژیک استان اصفهان و نیز انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری متعدد با سازمان‌ها و کارخانجات زمینه اشتغال دانش‌آموختگان را فراهم کرده است.

در ادامه این همایش نرگس عطریان عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر و ایمان قادری کارشناس مشاور انتخاب رشته به بیان موارد و نکات مهم برای انتخاب رشته مواردی را بیان کردند.

 

 

بازتاب خبری برگزاری همایش انتخاب رشته با مشارکت #دانشگاه_آزاد_اسلامی_شاهین_شهر 

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا): 
http://ana.ir/fa/news/79/409898/

خبرگزاری ایسکانیوز: 
http://www.iscanews.ir/news/

پایگاه خبری شاهین پرس: 
http://shahinpress.ir/83104/