روابط عمومی‌ها پیشانی رفتار اسلامی دولت هستند

روابط عمومی‌ها پیشانی رفتار اسلامی دولت هستند

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: روابط عمومی‌ها پیشانی رفتار اسلامی دولت هستند و رفتار فعالان عرصه روابط عمومی باید اسلامی باشد.


در تاریخ ۱۳۹۸/۴/۲۸ ساعت ۱۸:۵۶:۲۴ اخباربه گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شاهین‌شهر، اصغر عالمیان عصر دیروز در جمع مدیران و مسئولان روابط عمومی دستگاه‌های اجرای شهرستان شاهین‌شهر و میمه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر اظهار کرد: در سه قرن اخیر جمهوری اسلامی نه تنها از حدود و مرزهای سرزمین تاریخی و استقلال کشور با اقتدار تمام دفاع کرده، بلکه توانسته است با قابلیت اعتماد به مردم و به میدان آوردن جوانان غیور به مشکلات و تهدیدها غلبه کند.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی پدیده‌ای به عنوان ظهور دوباره نظام اسلامی پس از هزار و ۴۰۰ سال است و بلاشک ادامه راه امیرالمؤمنین(ع) و قیام عاشورایی سیدالشهدا(ع) است.

این چهره دانشگاهی هدف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را ایجاد تمدن نوین اسلامی دانست و تصریح کرد: در نقشه راه ترسیم شده برای کشور، انقلاب اسلامی توانست با موفقیت نظام طاغوتی و غیرمردمی را ساقط و نظام مردمی و اسلامی را ایجاد کند.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان توضیح داد: گام بعدی تشکیل نظام اسلامی بود که با تصویب قانون اساسی و استقرار ارکان آن، نظام اسلامی به خوبی مستقر شده است.

عالمیان تشکیل دولت اسلامی را گام دیگر این نقشه راه دانست و تأکید کرد: هنوز دولت نه به معنای قوه مجریه بلکه به معنای تمام حاکمیت اسلامی محقق نشده است و هنوز شاهد رفتارها و عملکردهای غیراسلامی هستیم.

وی افزود: یکی از دیگر گام‌ها تشکیل جامعه اسلامی است که در آن تمام احکام دین اسلامی پیاده شود و همچنین تشکیل امت اسلامی که منجر به ایجاد تمدن نوین اسلامی شود.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان وظیفه روابط عمومی را به عنوان شاخص رفتار مدیریت اسلامی مهم و خطیر برشمرد و تأکید کرد: روابط عمومی‌ها پیشانی رفتار اسلامی دولت هستند و به این منزله است که رفتار فعالان عرصه روابط عمومی می‌بایست اسلامی باشد.

وی افزود: رفتار اسلامی به این منظور که علاوه بر انجام فرائض دینی به عنوان نمایان‌گر اهداف دولت اسلامی در کار اجرایی اخلاق اسلامی و عدالت اسلامی و تقوا را راعایت کند و موجب امیدبخشی به کارمندان و مردم مرتبط با سازمان شود.

عالمیان اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب سبک مدیریتی صحیح مسئولان، اعتمادکردن به نسخه‌های داخلی، مدیریت جهادی و برخورد با فساد و نفی اشرافی‌گری مورد تأکید قرار گرفته است.