سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر: فعالیت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر توسعه می‌یابد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر: فعالیت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر توسعه می‌یابد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر از رشد و توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در این واحد دانشگاهی خبر داد.

در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۸ ساعت ۱۴:۲۷:۱۸ اخباربه گزارش خبرنگار روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شاهین‌شهر، عبدالرسول مستأجران در دیدار با رئیس و اعضای شورای اسلامی شاهین‌شهر، تأمین زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای گسترش فعالیت‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی دانشگاه را ضروری دانست.

وی اظهار کرد: رشد و توسعه فعالیت‌های پژوهشی هسته‌های فناور، استارت‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و حرکت به سمت شتاب‌دهنده‌ها با استفاده از فارغ‌التحصیلان شهر شاهین‌شهر و با توجه به زیست‌بوم فناوری شهرستان با استقرار در مرکز رشد این دانشگاه مدنظر است.

این مسئول افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر با دارابودن رشته‌های برنامه‌ریزی فرهنگی، مطالعات فرهنگی و رسانه، معماری و برنامه‌ریزی شهری در مقطع کارشناسی ارشد از ظرفیت مطلوبی برای حل مشکلات و معضلات شهر شاهین‌شهر برخوردار است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر خاطرنشان کرد: این آمادگی وجود دارد تا بر اساس نیازهای علمی و فرهنگی مجموعه شهرداری شاهین‌شهر در چارچوب پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی راه‌حل مناسب برای حل مشکلات شهری را ارائه دهیم.

مستأجران اضافه کرد: زیباسازی فضای شهری با استفاده از دانشجویان هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر با خلق المان‌های جدید شهری هم می‌تواند مورد استفاده شهرداری قرار گیرد.

ضرورت تعامل دوجانبه دانشگاه آزاد اسلامی با نهادهای اجرایی

وی با اشاره به ضرورت تعامل دوجانبه دانشگاه با نهادهای اجرایی عنوان کرد: هدف دانشگاه آزاد اسلامی حل مشکلات و معضلات جامعه است و تقویت رابطه دانشگاه و جامعه موجب بهبود وضعیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه خواهد شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر بومی‌سازی تحصیل در شاهین‌شهر را ازجمله کارکردهای دانشگاه آزاد اسلامی دانست و مطرح کرد: این واحد دانشگاهی همایش‌های علمی و فرهنگی متعددی مانند بررسی آسیب‌های اجتماعی، ازدواج آسان، معضلات موتورسواران برگزار کرده است.

مستأجران ادامه داد: ایجاد بستر مناسب و آرام در دانشگاه به‌منظور تمرکز بر انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی بسیار مهم است و با مساعدت دستگاه‌های اجرایی تحقق این مهم آسان می‌شود.

وی تبیین کرد: ایجاد امکان استفاده از زیرساخت‌های حمل‌ونقل شهری برای ایاب و ذهاب بهتر دانشجویان و کمک به غنی‌سازی فضای محیطی و سبز دانشگاه از مدیریت شهری مورد انتظار است.